»To idejo je treba pozdraviti, telefon je v šoli in pri pouku moteč element.«
»Mi vsi vemo, da so mamila, cigarete in alkohol škodljivi za otroke, vemo pa tudi, ker obstajajo znanstvene raziskave, da je pretirana izpostavljenost ekranu in družbenim omrežjem ravno tako škodljiva za otroke.«
»Šola mora biti socialna ustanova, kjer se naučimo medsebojne komunikacije, sodelovanja, pogovarjanja, otroci pa so že tako preveč na telefonih, mladostniki v povprečju celo pet ur na dan.«
»Ne vidim potrebe, da se telefoni prepovedo. Resnična težava se skriva v preveč omejenih pooblastilih učiteljev in ravnatelja ter v izredni zbirokratiziranosti vzgojnega delovanja.«
»Prepovedano je vedno najslabše. Pri nas tako ne govorimo o prepovedi nošenja telefona, pač pa o prepovedi uporabe brez učiteljevega soglasja.«
»Sam mislim, da niso potrebni, da lahko dovolimo otrokom kratko detoksikacijo in jim nudimo lepše otroštvo, povezano z naravo in da se ponovno začnemo učiti o sobivanju na 4, 6 oči, ne pa prek zaslonov.«
»Po 12. uri imajo kosilo in nekaj časa za domače naloge za slovenščino In potem grejo vsi otroci skupaj z enim avtobusom v nastanitveni center.«
»To je pač nekaj, kar smo pričakovali in nam tudi ne dela nekih hudih težav ali travm, da bi delali paniko zaradi tega. Vemo, da se bodo navadili.«
»Predvsem je pa pomembno to, da vsi navajajo, da prav v vseh okoljih so bili ti otroci zelo dobro sprejeti.«
»Mi pa tem šolam pomagamo z dodatno razporeditvijo učnih ur za pouk slovenščine.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju